גיל הוא עיניין סוביאקטיבי, כי הרי "50 זה ה30 החדש", והכי חשוב להיות "צעיר בנפש"… האמת היא שזה נכון שבמידה ומקפידים על אורך חיים בריא (הכולל פעילות גופנית, תזונה נכונה, פעילות אינטלקטואלית והגנה מנזקי שמש), ניתן ללא ספק לשאוף לאיכות חיים טובה, להרגיש ולהיראות צעירים. אך יש רגעים, שלא משנה כמה טוב אנחנו נראים ומרגישים, כובד השנים נופל עלינו ללא רחמים. החל בהפתעה המביכה כשבתך בת ה10 מגלה לך את ה snapchat (וחשבת שהשיא הוא 150 followers בInstagram ), או שאחייניתך בת ה-20 לא יודעת מי זה David Bowie.

טיפול ידיים איך לשמור על ידיים תעירות ויפות?

ברגע בו מבחינים שעור פנייכם מזכיר את Daenerys Targaryen , אם הדרקונים במשחקי הכס (בזכות טיפוח מוקפד של בוטוקס, מזותרפיה ו/או סקינבוסטר), הגוף במיטבו בסיגנון wildling Ygritte הג'ינג'ית או Jon Snow המושלם (בזכות השילוב של ריצה, פילטאיס, יוגה וTRX), אך הידיים טיפה מזכירות את הwhite walkers.

אני לא מתיימרת לכתוב על מדיה דיגיטלית (אנשים רבים בחברת STG Digital  יכולים להעיד על פער הידע העצום שלי בתחום), או על איך לצמצם פערים תרבותיים בין דוריים.

אך כן אשמח להציג פה כמה פעולות פשוטות שאפשר לעשות כדי לשמור על ידיים יפות וצעירות, בבית או במרפאה:

  1. להקפיד למרוח על גב הידיים קרם הגנה, פקטור 50+, בכל בוקר. וכן מריחה נוספת כל שעתיים במידה ונמצאים בחוץ.
    להזכירכם, חשיפה ללא הגנה לשמש, נחשבת לגורם מספר 1 להזדקנות העור. כמו שמקפידים על עור הפנים וצוואר (אכן נכון שמקפידים!?!?!) גם לידיים מגיע אותו יחס.
  2. למרוח קרם ידיים לאורך היום, במיוחד לאחר מגע עם מים אשר נוטים לייבש אותן ולפני השינה (טיפ נחמד הוא לשים כפפות במהלך הלילה לאחר המריחה, סוג של מסכת ידיים מזינה).
  3. ישנם בשוק תכשירים המכילים חומרי הבהרה (כגון חומצה גליקולית או הידרוקינון) לטיפול בכתמים. מומלץ לפנות לרופא לקבלת המלצה על השילוב הנכון והסברים לפני השימוש.
  4. ישנם תכשירים המכילים חומצה רטינואית, חומר המעכב את תהליך הזדקנות העור ומשפר את מראה העור המקומט והיבש. ניתן להשיג מוצרים המכילים חומצה רטינואית בריכוז נמוך כמוצרי מדף ללא צורך במרשם רופא, או בריכוזים גבוהים יותר לאחר יעוץ רפואי .
  5. למראה עור בריא וחלק, שיפור במרקם ובקימטוטי העור, ניתן לטפל בסקינבוסטר, טיפול של הזרקת חומצה היאלורונית דלילה.
  6. לטיפול בכתמים (היפרפיגמנטציות) ולהחזרת המראה הבריא והאלסטי לעור ושיפור בסימני ההזדקנות, ניתן לטפל בהבזקי אור (IPL) ולייזר. אלו טיפולי אנטי אייג'ין מתקדמים מומלצים במיוחד (!) המעודדים ייצור קולגן (חומר התמיכה של העור).

יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית

קליניקה של ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג