קמטים הם אותם כפלים בעור אשר מציינים בצורה לא מעודדת במיוחד את חלוף השנים אצל גברים ונשים כאחד. על אף שהרווחנו אותם ביושר, הקמטים מהווים מטרד אסתטי לא קטן עבור רובנו, אבל למרבה המזל קיימים כיום הרבה מאוד דרכים ושיטות טיפוליות אשר יחזירו את העור המתקמט למרקמו החלק והצעיר. אחד הטיפולים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם הוא טיפול מילוי קמטים. מדובר בהליך שנעשה בשיטות שונות ורבות, אך לפני שאתם פונים לבצע אחד כזה – כדאי להבין את ההבדל בין העלמה טוטלית של הקמטים ובין הפחתה שלהם. למעשה, אי אפשר להעלים את הקמטים לאורך זמן אך בהחלט ניתן לצמצם אותם במידה רבה ולזמן ממושך.

איך נוצרים קמטים?

לאורך הזמן והשנים העור מאבד אלמנטים חיוניים שהיו לו, בין היתר בגלל נזקי החשיפה לשמש, זיהום סביבתי ועישון. אלה גורמים לאובדן הגמישות שלו ולהופעתם של קמטים או קימטוטים, בעיקר מעל השפתיים.
למרבה המזל, מי שרוצה להיפטר מהקמטים כיום לא צריך להתבסס רק על ניתוח או על קילוף באמצעות פילינג. היום יותר ויותר אנשים, גברים ונשים כאחד, מעדיפים ללכת על טיפול מילוי קמטים באמצעות הזרקת חומר מילוי. הטיפולים שניתן למצוא כיום הם בטוחים ויעילים במיוחד, אינם פוגעים כלל ברקמות ואינם מצריכים החלמה או התאוששות. ישנם כמובן מקרים בהם לא ניתן להימנע מפעולה ניתוחית כדי לשקם את העור, אולם בדרך כלל טיפול חומרי מילוי פותר את הבעיה למשך זמן ארוך.
הטיפול מתבצע על ידי רופא מוסמך בלבד, הוא קצר יחסית ואורך כ-20-30 דקות בלבד. הכל כמובן לפי עומק ופיזור הקמטים. אלחוש האזור המטופל יעשה באמצעות משחות שונות או זריקת הרדמה. לרוב המטופלים אין צורך בטיפול חוזר מסוג זה, אך נהוג לערוך ביקורת כמה ימים לאחר ההליך. אם מזריקים חומרי מילוי קבועים, רצוי לשוב על ההליך בסדרה של עד שישה טיפולים.

מה הם חומרי המילוי?

כיום נפוצים לשימוש מספר חומרי מילוי קמטים, כמו סיליקון. חומרים אלה נשארים לאורך זמן ומוזרקים בטכניקות שונות אל השכבות העמוקות של העור. אפקט הטיפול לא נמשך לנצח, כיוון שהרקמות ממשיכות “להזדקן”. הטיפול בחומר קבוע מבוצע רק במקרים של קמטי ה"גרביטציה", אלה שמבצבצים בין האף לפה או סביב הפה והשפה. לעומת זאת, את קמטי המימיקה – במצח ובצדי העיניים – משתקים בדרך כלל על ידי הזרקת בוטוקס.

ישנם סוגים רבים של חומרי מילוי איכותיים המבוססים על חומצה היאלרונית. מדובר בחומרים זמניים שהם לרוב טבעיים, זאת בשונה מחומרי המילוי הקבועים והסינתטיים. היתרון הגדול והמשמעותי ביותר של החומרים הזמניים הוא בעיקר ספיגה מלאה של החומר. לכן הם נחשבים לחומרים בטוחים שאינם גורמים לזיהומים, סיבוכים או נזקים בלתי הפיכים.


יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית

השאירו תגובה

קליניקה של ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג