דר' ג'ורג'ינה איזזנברג

טיפול בפיגמנטציה

פיגמנטציה, או בכינויה היפרפיגמטציה, היא הופעת כתמים כהים על גבי העור. הכתמים הכהים הם ריכוז של פיגמנטים הנוצרים כתוצאה מייצור לא מאוזן של מלנין, החומר הטבעי שמפיק העור על מנת להתמודד עם סכנות העור. כדי להעלים את הכתמים מן העור, אפשר לבחור בשיטה איכותית לטיפול בפיגמנטציה שמתמודדת עם הבעיה ממקור ראשון, לדאוג לחידוש העור ולאזן מחדש את ייצור המלנין. באמצעות טיפול בפיגמנטציה בגישה זו, ניתן לקבל תוצאות מעולות של עור חלק ואחיד בעל מראה איכותי ובריא. כל הטיפולים תחת פיקוח רפואי. הכוונה וייעוץ ניתנים ע"י ד"ר איזנברג.

השיטות היעילות ביותר לטיפול בפיגמנטציה

אסטרטגיה טיפולית חכמה
ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג מספרת, שכדי לגבש את האסטרטגיה היעילה ביותר עבור הטיפול בפיגמנטציה, יש צורך לבחון את הכתמים באופן נקודתי ולהבין את מקור הופעתם. פיגמנטציה עשויה להיות תוצאה של תרחישים רבים, בהם חשיפה ממושכת לשמש, טראומה לעור, או אף שינויים הורמונאליים. כדי להבטיח טיפול איכותי, ההבדל המהותי שיש להתחשב בו בין המקרים הוא מאזן ייצור המלנין. כך ניתן לקבוע האם קיים ייצור יתר של מלנין שיש צורך לדכא, או שדי בלטפל בכתם שעל העור וכך להבטיח את היעלמותו.
הטיפול במלנין נעשה באמצעות חומרים טבעיים, בעיקר ויטמינים ונוגדי חמצון, שנטילה שלהם בריאה ומועילה לגוף תמיד. מנגד, כדי לטפל בכתמים שכבר קיימים על גבי העור, נהוג לנקוט בשיטות שמעודדות את חידוש העור. בין שיטות אלה ניתן למצוא טיפולים ארוכי טווח באמצעות תכשירים השומרים על בריאות העור ועשויים להוביל לשיפור המצב. שיטות אחרות המניבות תוצאות מהירות וגבוהות יותר, אין אלה שמתמודדות באופן ישיר עם הכתמים ומעלימות אותו באופן אקטיבי.

טיפול בגלי אור ובגלי רדיו
בעוד שקרמים ושלל תכשירים אשר מעודדים את חידוש העור עשויים לעזור לטשטוש הכתמים ואף העלמה שלהם לאחר זמן ממושך, טיפול אקטיבי באמצעות גלי אור או רדיו מחייב את חידוש העור באמצעות שחיקת אזור הכתם. ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג ממליצה על שיטת IPL ושיטת RF,  שתיהן שיטות הקרנת גלים באורכים שונים לשם השגת התוצאות הרצויות מפני העור תוך מזעור הכאב. שתי השיטות עושות שימוש בגלי אור ובגלי רדיו (בהתאמה), שני סוגי גל שזהים בבסיסם אך שונים באורכם.
האופן הנכון ביותר להתמודד עם הכתמים ולקבוע את אופי הטיפול והשיטה שיכלול היא באמצעות בחינה מדוקדקת של המטופל. במהלך האבחון, נבחנים סוג העור של המטופל ונגעי הפיגמנטציה שברצונו להסיר. כך ניתן לגבש את האסטרטגיה הטובה ביותר לשימוש בשיטות IPL או RF.
במהלך הטיפול מוקרנים גלי האור או הרדיו על העור הנגוע בכתמי הפיגמנטציה וגורמים לשחיקה מזערית שלו. השחיקה נעשית באופן מבוקר כך שתסיר ריכוז הפיגמנטים ובכך תגרום להעלמת הכתם. כתוצאה משחיקה זו, העור יתחיל לחדש את עצמו באופן טבעי, וכל עוד מאזן ייצור המלנין תקין, העור המחודש שמתקבל יהיה בריא ונקי מכתמים.

יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית