טיפולי בוטוקס

טיפולי בוטוקס

(בוטוקס/דיספורט)

קמטי פנים הם חלק של תהליך ההזדקנות הטבעית. מספר גורמים משפיעים על עת הופעתם, מיקומם וחומרתם. קמטי הבעה הם אחד מהסימנים הראשונים שצופיים להופיע. קמטים מהסוג הזה נגרמים על ידי פעילות (כיווץ) חוזרת של שרירי הפנים.טיפול ברעלן מסוג בוטולינום או בוטוקס/דיספורט בשמם המסחרים הנמכרים בארץ, הוא הטיפול הנפוץ ביותר ברפואה הסתטית ברחבי העולם ונחשב

נוח, פשוט ובטוח. הוא מומלץ במיוחד לטיפול בקמטים אשר מופיעים בחלק העליון של הפנים כגון מצח (forehead), בין הגבות (glabella), סביב העיניים (crow feet) על פני גשר האף (bunny lines). קיימות אינדיקציות נוספות בחלק התתון של הפנים כמו כן באיזור הצוואר.

טיפול בבוטוקס/דיספורט מאפשר משיפור חלקי עד היעלמות קמטי הבעה וכך מאפשר מראה רענן, רגוע וחלק תוך כדי שימור איכות העור. כאשר הזרקת בוטוס/דיספורט מתבצעת על ידי רופא מוסמח המסתכל על כל מטופל באופן מוקפד ומתייחס לממצאים האישיים שלו, בחיפוש הרמוניית הפנים, תוצאות הטיפול הן מחמיאות בצורה יוצא דופן: מראה טבעי, רענן ורגוע תוך כדי שמירה על הבעת הפנים.

איך טיפולי בוטוקס / דיספורט עובד?

כמה זמן נמשכות תוצאות הטיפול?
כפי שמתואר בסיפרות הרפואית, תוצאות הטיפול מתחילות להיראות  כ7- ימים לאחר ההזרקה, והתוצאות הסופיות לאחר 14 יום.
על פי מחקרים שונים, משך השפעת הטיפול הוא מספר חודשים (בין 4-6 חודשים בממוצע).
לאחר מכן השפעת הרעלן נעלם ויש צורך בחידוש הטיפול על פי החלטת המטופל.

מה הן תופעות הלוואי של הזרקת בוטוקס/דיספורט?
טיפול ברעלן הבוטולינום הוא נחשב לפשוט ובטוח, אך כמו כל תרופה אחרת, ישנן מספר תופעות לוואי המתוארות בסיפרות. חלקן נפוצות יותר (ראה למעלה) וחלקן נדירות יותר. בין תופעות הלוואי זיהום במקום ההזרקה, נפילה זמנית של העפעף , הפרעות בליעה, הפרעות ראיה, חולשת שרירים וכ"ו, flu like disease (לרשימה מלאה dysport.com , botox.com)

מה הוא משך הטיפול במרפאה?
משך הטיפול משתנה בין מטופל למטופל, ולרוב  נע בין 15 ל-20 דקות.
הביקור הראשון במרפאה יתכן ויהיה הארוך ביותר, כאשר יהיה צורך בלקיחת אנמנזה מלאה, ביצוע אבחנה, החלטה טיפולית וביצוע הטיפול.

האם מדובר בטיפול כואב/מצריך מנוחה אחריו?
ההזרקה מתבצעת במחט דקה וכמות החומר (נפח) הוא יחסית קטן  בנקודת הזרקה. ניתן גם למרוח משחה מאלחשת לפני הטיפול.מלבד מספר הנחייות ספציפיות שניתנות לאחר הטיפול (כגון להימנע מפעילות גופנית מאומצת או הורדת הראש במספר שעות לאחר הטיפול), ניתן לחזור לפעילות הרגילה ללא בעיה.
נפיחות או שטפי דם קטנים באיזור ההזרקה עלולים להופיע מיד לאחר הטיפול. באופן נדיר יכול להופיע כאב ראש במשך כמה שעות לאחר הזרקה.

איך בוטוקס/דיספורט עובד?
בוטוקס ודיספורט הם שמם המסחרים של בוטולינום טוקסין.זהו רעלן המיוצר על ידי חיידק בשם קלוסטרידיום בוטולינום. הזרקה באופן יזום לשריר גורמת להרפייתו באופן זמני.הרפיית השריר, גורמת לעור שמעליו להתכווץ פחות והתוצאה שמתקבלת היא עור חלק יותר עם הפחתת קמטים

למי מומלץ טיפול בבוטוקס/דיספורט?
כאמור טיפול זה הוא הנפוץ ביותר ברפואה האסתטית והוא הטיפול המועדף לתיקון, שיפור והיעלמות קמטי הבעה שהם אחד מסימני ההזדקנות הראשונים. לאור העובדה שטיפול זה מכוון ישירות לבסיס הפיזיופטולוגי של קמטי הבעה, הוא נחשב באותה מידה לטיפולי מניעתי לאורך הזמן.
טיפול זה זכה לשביעות רצון המטופלים עקב יתרונותיו: יעיל מאוד, מהיר, פשוט ובטוח.
תפיסה טיפולית רחבה יותר,הכוללת גישה מניעתית ושילובים של טכניקות לפי צרכיו האישיים של כל מטופל, המכוונות לתהליכי הזדקנות נוספים, מגבירות את תוצאותן אחת של השנייה ומאפשרות שמירה על עור צעיר, בריא ורענן לאורך הזמן.

מהן התווייות נגד להזרקת בוטוקס/דיספורט?
רגישות יתר לבוטוקס/דיספורט או תרחיש אחר המכיל רעלן בוטולינום בעבר, מחלות ניורולוגיות (כולל מחלות עם חולשת שרירים), נשים הרות או מניקות, זיהום על פני העור באיזורים אשר אמורה להיתבצע ההזרקה.

יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית