רפואה אסתטית

חומרי מילוי

(חומצה היאלורונית)

תהליך ההזדקנות הינו תהליך טבעי ודינמי והוא מושפע מגורמים פנימיים וחיצוניים.
תוצאותיו יראו על פני העור וכמו כן על רקמות התמיכה של פנינו (שומן תת עורית ועצמות).
מראה בריא וצעיר שווה לעור זוהר, מתוח וקורן (קרא פה להמשך מידע skinbooster) ונפחיו הטבעים שמורים בצורה הרמונית והמאפשר לנו להיראות במיטבינו בכל שלב בחיינו.
חומרי מילוי הם אחד מהכלים הטיפוליים הנפוצים ביותר ברפואה אסתטית .
חומצה היאלורונית היא אחת מחומרי המילוי ואחת מהבחירות היעילות ובטוחות ביותר כמתואר בסיפרות הרפואית ונסיון קליני לאורך השנים. טיפול זה נחשב כבטוח ופשוט כשהוא מתבצע על ידי רופא בעל ניסיון וידע על אנטומיית הפנים.
חומצה היאלורונית מאפשרת להחזיר או לשמור על נפח לאיזורי הפנים אשר זקוקים לו, כגון מילוי לחיים, מילוי טמפורלים (בצדידי העיניים), הגדרת סנטר וקו הלסת (jaw line).
טיפול זה נקרא פיסול פנים ומטרתו לשמור על המשחק הנכון בין אור וצל (גבעים ושקעים) בפנים, תוך שמירה על פרופורציות טבעיות והרמוניות. מטרה נוספת של טיפול פיסול פנים היא תיקון אסימטריות בולטות במיוחד.
בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית ניתן לבצע מילוי קמטים אשר נמצאים חרוטים על פני העור ללא קשר לתנועת השריר (קרא למידע נוסף על בוטוקס/דיספורט), כגון קמט נזולביאלי (nasolabial) או קמט מריונטה, מילוי קמטים בינוניים וקטנטנים באיזור המצח, סביב העיניים או באיזור הלחיים.
הזרקת חומצה היאלורונית משמשת גם להחלקת קמטים סביב השפתיים, עיצוב שפתיים וטיפול סביב העיניים וב- tear through
טיפול בחומרי מילוי מתבצע על ידי רופא בעל ניסיון ובהמלצתו והמחפש את האיזון בין שמירה על הרמוניית הפנים של כל מטופל וצרכיו האישים תוך הקפדה על שימוש בחומרים באיכות הגבוהה ביותר על מנת להגיע לגירסה הטובה ביותר של המטופל בכל עת.

איך חומצה היאלורונית עובדת?

מה הוא משך הטיפול במרפאה?
משך הטיפול משתנה בין מטופל למטופל, לרוב נע בין 20-60 דקות.
טיפול זה מתבצע לאחר אילחוש המקום על ידי משחה מיוחדת.
מלבד הנחייות בודדות (כגון להימנע מפעילות גופנית בשעות שלאחר הטיפול), אין מניעה לחזור לפעילות הרגילה לאחר טיפול.

מה הן תופעות הלוואי של הזרקת חומצה היאלורונית?
תופעות לוואי אשר יכולות להופיע מיד לאחר ההזרקה הן שטפי דם, אודם או נפיחות באיזור ההזרקה, כאב באיזור המוזרק, בהמשך זיהום עורית, ראקטיבציה של הרפס לביאליס, גרנולומות, לעיתים אלרגיה לחומר המאלחש. אלרגיה לחומצה עצמה, אך זה נדיר ביותר.

מהן התווייות נגד להזרקת חומצה היאלורונית ?
רגישות יתר לחומצה היאלורונית או לידוקיין (חומר מאלחש המופיע בחלק מהתכשירים) נשים הרות או מניקות, זיהום על פני העור באיזורים אשר אמורה להיתבצע ההזרקה.

מה היא חומצה היאלורונית?
חומצה היאלורונית היא חומר הנמצא באופן טבעי ברקמות שונות של הגוף, הוא בעל תפקידים שונים ותכונות רבות.
חומצה היאלורינית נמצאת בריכוז גבוה מאוד על פני האפידרמיס (אחת משכבות העור). בין היתר משמשת כרשת תמיכה וסופגת מים לשמירת על עור בריא. עם הזמן כמותה הולכת ופוחתת (תהליך זה מואץ על ידי גורמים נוספים כגון נזקי שמש, עישון וכדומה) ומתבטא בעור מתוח פחות, מקומט, מדולל וללא זוהר.
יש לחומצה היאלורונית אינדיקציות טיפוליות שונות: בהזרקה מתחת לעור ניתן לבצע פיסול ועיצוב פנים, שמירה והחזרת נפח ללחיים, מילוי קמטים, טיפול סביב העיניים וכו)
אינדיקציה נוספת היא הזרקה של חומצה היאלורונית בשכבות העמוקות של העור לצורך שיפור איכות העור המתבטא בעור במראה צעיר, קורן ולח יותר (לחץ פה לקריאה על skinbooster).
ניתן להשיג חומצה היאלורונית בצמיגויות וסמיכויות שונות למתן מענה לכל אחת מהאינדיקציות הללו.

כמה זמן נמשכות תוצאות הטיפול?
חומצה היאלורונית, להבדיל מחומרי מילוי אחרים (לחץ פה למאמר חומרי מילוי), נספגת ונעלמת לגמרי עם הזמן, מחקרים קלינים שונים מדברים על 6-12 חודשים, תלוי באיכות וכמות החומר עצמו, מיקום ההזרקה וגורמים אישיים של כל מטופל.
יש לציין שלעיתים, יש צורך בהזרקה נוספת לקבלת תוצאות אופטימליות, בדרך כלל מתבצע בביקורת שמתואמת שבועיים לאחר הטיפול הראשון.

למי מומלץ טיפול בחומצה היאלורונית?
כאמור טיפול זה הוא מהנפוצים ביותר ברפואה האסתטית ונחשב לנוח, פשוט ובטוח.
למרות זאת, מדובר בטיפול רפואי, לכן יש צורך להגיע לבדיקת רופא לאבחנה מסודרת ולקיחת אנמנזה מפורטת לצורך קבלת המלצה על הטיפול המתאים לכל מטופל באופן אישי.
טיפול בחומרי מילוי יכול להיות פרטני או כחלק מתוכנית טיפולית רחבה יותר, המשלבת טכניקות וטיפולים נוספים המעצימים את התוצאות של כל אחד מהם בצורה סינרגיסטי (1+1=4) (לחץ פה למאמר על תהליכי הזדקנות)

יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית