השיטה הטובה ביותר להעלמת כתמי היפרפיגמנטציה

היפרפיגמנטציה הם הכתמים הכהים המופיעים על פני העור. הם יכולים להופיע בכל גיל ובכל זמן, מנסיבות סביבתיות כמו חשיפה לשמש אך אפילו מסיבות פרטיות כמו שינויים הורמונליים. כדי להעניק להיפרפיגמנטציה את הטיפול האיכותי ביותר, כדאי להבין מה מקורם של הכתמים ואת הגישות השונות להתמודדות מולם. כך ניתן לסלק אותם באופן היעיל ביותר ולשמור לאורך זמן על עור איכותי, צעיר ובריא.

מה גורם לתופעה

התפקיד של הפיגמנטים הם הגנה על העור, וכך ייצור עודף של פיגמנטים מתקבל כאשר העור מבקש לשמור על עצמו כתוצאה מטראומה או מפגיעה. ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג מוסיפה ומסבירה שפגיעה זו אינה חייבת להיות חיצונית, ואפילו העור שנשמר באופן האיכותי ביותר עשוי לייצר את הכתמים כתוצאה משינויים הורמונאליים. מבחינת נזקים סביבתיים לעור, התהליכים הנפוצים המובילים לתוצאה זו הם חשיפה לשמש והסרת שיער, אשר כל אחת מגרה את העור בדרכה וגורמת לו להגיב.
כל חשיפה לשמש גורמת לתאי העור להגיב ולייצר פיגמנטים לשם הגנה, והתוצאה המתונה שמתקבלת מכך היא שיזוף. כאשר ישנה חשיפה מרובה וממושכת לשמש, העור יגיב בהתאם, וכך יכול להתקבל מצב של ריכוז פיגמנטים בנקודה מסוימת – כתמי ההיפרפיגמנטציה. באופן דומה לכך, שיטות להסרת שיער שעושות שימוש בקרני אור, כמו לייזר, עשויות לעודד את ייצור הפיגמנטים, ולכן מומלץ שלא לחשוף אזורים המטופלים בשיטות אלה לשמש.
שיטות אחרות להסרת שיער, כמו שעווה, עשויות לגרום לטראומה לעור וכך גם לגרום לו להגיב באופן דומה. העור יודע להגן על עצמו בעיקר מחשיפה לקרני השמש, ולכן התגובה שלו למרבית הפגיעות היא ייצור הפיגמנטים. באופן זה, גם שיטות שכאלה להסרת שיער עשויות לגרום לייצור עודף של פיגמנטים וריכוזם מנקודה אחת, תהליך אשר מתקבל לבסוף ככתם.

אפשרויות טיפול

כדי לטפל בכתמים כהים ביחס לגוון העור, תכשירי הקוסמטיקה פונים לטפל ישירות בשורש הבעיה. הפיגמנטים מיוצרים על ידי מלנין והכתמים היא תוצאה של ייצור לא מאוזן של מלנין. כדי להפחית את ייצור היתר של המלנין ולחדש את מאזן הייצור התקין שלו, נעשה שימוש בחומרים טבעיים אשר מדכאים אותו. חומצה קוז'ית היא הנפוצה שבהם, והטיפול בה נמשך לדיכוי המלנין כך שיפסיק לייצר את הכתמים.
שיטות נוספות מטפלות בעור באמצעות ויטמינים ונוגדי חמצון. חומרים טבעיים וחומצות נוספות תורמות לתהליך גם הן, כאשר חלקן דואגות לעודד את חידוש העור, כדוגמת הרטינול, ואחרות מטפלות בעור הקיים, כמו החומצה הלקטית שמבהירה את העור ומעלה את רמת המליחות בו.

פנייה למומחים

אין לתופעה שיטת טיפול אחת שמתאימה לכולם. הטיפול בכתמי העור נעשה בהתאם לסוג העור של המטופל ובהתאם לאופי הכתמים שמופיעים על עורו. במרפאה של ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג מאמינים שכדי לקבל את הטיפול המתאים והיעיל ביותר, יש צורך לפנות למומחים בתחום האסתטיקה וטיפוח העור אשר יודעים לבצע הערכות אחראיות ולקבוע את אופן הטיפול המיטבי.

בנוסף אולי תאהב/י את השיטות היעילות ביותר לטיפול בפיגמנטציה

יצירת קשר

נשמח לעזור בכל שאלה רפואה אסתטית בהתאמה אישית

Join the discussion 124 תגובות

השאירו תגובה

קליניקה של ד"ר ג'ורג'ינה אייזנברג